Középiskolások versenyezhetnek, ki tud többet a pénzügyekről
A 2013-ban elindított PénzSztár Országos Középiskolai Pénzügyi-Gazdasági Verseny a magyarországi pénzügyi intézményrendszer szereplőinek példaértékű összefogásával valósul meg. A kezdeményezés elsődleges célja, hogy egy évente megrendezendő, területi elven szerveződő, játékos pénzügyi műveltségi verseny révén felhívja a középiskolás fiatalok figyelmét a pénzügyi kultúra fontosságára, valamint felmérje és tovább bővítse ilyen jellegű ismereteiket. A verseny a diákokon keresztül igyekszik egyúttal a szélesebb társadalmi rétegekhez is közelebb hozni a pénzügyi kultúrát és elősegíteni a felnőtt generáció tudatosabb pénzügyi döntéshozatalát.
A versenyre 4 fős középiskolai csapatok jelentkezhetnek magyarországi és határon túli magyar középiskolákból. A jelentkezés feltétele, hogy a csapat tagjai ugyanabba a középiskolába járjanak, 14–20 év közötti diákok legyenek, aktív középiskolai tanulói jogviszonnyal és érvényes diákigazolvánnyal rendelkezzenek. Nem követelmény az, hogy a csapattagok gazdasági alapképzésben részesüljenek. A verseny egyes fordulói során a játékosoknak eltérő típusú és különböző nehézségi szintű feladatsorokat kell megoldaniuk, amelyhez pénzügyi-gazdasági tájékozottságra, az aktuális pénzügyi-gazdasági folyamatok ismeretére, általános műveltségre és logikus gondolkodásra van szükségük.
Tudj meg többet a pénzügyekről!
Az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) támogatásával megvalósult „Tudj meg többet a pénzügyekről!” című digitális tananyag Bod Péter Ákos egyetemi tanár, korábbi jegybankelnök előadásában nyújt betekintést a pénzügyek világába. Az OTSZ 2012 őszén országszerte 1000 középiskolának juttatta el a tananyagot DVD formájában, hogy ezzel is elősegítse a pénzügyi ismeretek hazai oktatását.
A tananyag nyolc – egyenként 20–25 perces – előadást tartalmaz, amelyek a pénzvilág egyes kiemelt területeiről adnak átfogó képet a középiskolás diákok számára. Az előadásokat ábrák, vágóképek és az egyes témák gyakorlati összefüggéseit bemutató 2–3 perces interjúk színesítik.
Bevezető a tananyaghoz:
Tartalom:
|