· Hogyan alakult az elmúlt hat-nyolc évben a magyar fejlesztéspolitika? Létezett-e korábban ilyen? Mennyire „magyar” és mennyire „uniós” ez a politika?
· Milyen mértékben épültek be a magyar gazdaság és társadalom igényei az országos fejlesztési tervekbe? (Sikerült-e egy jól átgondolt gazdaság- és társadalompolitikába beilleszteni a fejlesztéspolitikát?)
· Mennyire vonták be az érintetteket a tervek előkészítésébe, a végrehajtás nyomon követésébe? Sikerült a magyar lakosságot a fejlesztések „tulajdonosává” tenni?
· Mekkora összegű fejlesztések valósultak meg az I. NFT támogatásával? Melyek voltak a legnépszerűbb, illetve a jellemző fejlesztések?
· Sikerült-e elérnünk az I. NFT-ben kitűzött célokat?
· Mennyi pénzt kap Magyarország az EU-tól, és mennyit fizet be a közös kasszába a 2007–2013-as időszakban? Hogy viszonyul ez – mondjuk – Csehország vagy Ausztria esetéhez?
· Milyen célokra fordítjuk ezt a sok pénzt? (Tényleg olyan sok ez a pénz?)
· Igaz, hogy nálunk jóval drágábban működik az uniós támogatások felhasználásáért felelős rendszer?
· Közeled(t)ünk-e az EU-tagállamok átlagos fejlettségi szintjéhez a támogatásoknak köszönhetően? Országon belül folyik a felzárkózás? Sikerül csökkentenünk az egyes régiók, megyék közötti különbségeket?
· Hogyan változtatta meg a gazdasági válság az uniós támogatások felhasználását?